Bulantı

Leave a comment

Encore-Black-Drapery-Fabric-by-Drape-Kings-Final

Varoluşçuluğun hep hümanist, pozitif tarafına ait hissettim kendimi. Hayata ne amaç verirsek, amacı o olur diye düşündüm. İstediğim Dünya hayal değil. Kazanılabilir. Biliyorum. En barbar çağlardan bugünlere geldik. Yığınların önünde, yılmadan savaşan, korkmadan düşüncelerini haykıran, sadece kendi rasyonel akıllarına inanan insanlar sayesinde geldik buralara. Biz sürülerin sadece ezemediklerinin adlarını biliyoruz. Adları unutulmuş nice kahramanlar üzerine yükselmiş bir insanlık, kahramanlarını yanlış yerlerde arıyor…

“Düşmanımın düşmanı dostumdur” gibi parazit bir cümlenin arkasına sığınarak, acınası varlıklarını sürdürmeye çalışıyorlar. Bunu yaparken de bütün insanlıklarını arkada bırakıyorlar. İşte bu hezeyanlar içinde rasyonel akıllarını, primitif beyinlerinin emrine veriyorlar.

İnsan aklı ki, kendini haklı çıkarmak gibi bir çabaya yeltenmesin. En olmadık senaryoları, en akla hayale sığmayacak komplo teorilerini üretebilir. Ve maalesef Türkiye’de bu döngünün içerisine düşmüş pek çok insan var.

“AMA” demeden, başka ölümlerle kıyaslamadan, gencecik insanların ölümüne üzülemiyorlar. Gerçeğin, göründüğü gibi basit olabileceğini bir türlü kabul edemiyorlar. Ahhh, bu konuda fanatik dindarlarla ne kadar da benzeşiyorlar.

Bırakın acıları, dünyanın güzellikleri bile yetmiyor onlara. Arkasında periler olmadan, bir manzaradan bile haz alamıyorlar. İnsanı ve Kendini feda etmeyi erdem bilen bu grup, aynı şekilde başkalarını da feda etmekten geri kalmıyor. Vatan için, Dava için, Kendi yarattıkları ve adına DEVLET dedikleri grotesk canavar için ölmeyi ve öldürmeyi hak görüyorlar. Onlardan başka kimse nefes almasın istiyorlar.

Ben sizin yerinize, sizin insanlığınızdan utanıyorum. Ama üzgünüm, bırakıp gitmiyorum. Bu dünyayı sizin barbar zihinlerinize, altruist felsefelerinize bırakmayı reddediyorum. Sizin var olabilmeniz için sizinle savaşmaya devam edeceğim. Ben ve benim gibi düşünenlerin size boyun eğdiği gün, bütün insanlığın biteceği gündür. Ama üzülmeyin, o gün hiç gelmeyecek…

Kalın Sağlıcakla;

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s