Color Sky 5k İstanbul

Leave a comment

Öncelikle bu organizasyondan haberdar olmamı sağlayan Kenan’a (aka Tercumancı) ve GDrunclub’ın tüm üyelerine teşekkür ederim. Hem onlarla tanışma fırsatı buldum, hem de çekirdek aile olarak günübirlik bir İstanbul gezisi yaptık. Gerçi arabayla günübirlik İstanbul, birde üstüne koşu biraz yorucu oldu ama Arda’nın çok hoşuna gitti. Koşunun sonundaki renk partisinde epeyce coştu.

ColorSky 5K yapısı itibariyle “Koşu” kısmı biraz geri planda, eğlence dozu ise yüksek bir organizasyon. Bu şu demek, koşuda bir sıralama yapılmıyor, bitirme süresi yok hatta ara sıra kestirmeden gitmek bile mümkün. Finish çizgisinde kimse boynunuza bitirme madalyası takmıyor, hatta bitirmeden direk parti alanına kaçmak mümkün.

Amaç her yaştan herkese koşuyu sevdirmek, belki başlatmak olsa da ben şahsen biraz daha ciddiyet olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Yani boya püskürtme ve bunun her kilometrede kazanılan bir ödül olması fikri çok hoş ama bence koşuların en haz veren tarafı bitirmenin verdiği başarmışlık hissi. O olmadan biraz eksik kalıyor. Gerçi bu benim için böyle ve bu koşunun adı üzerinde “FUN RUN” yani bitirmeyi kafaya takmadan koşmak gerekiyor 🙂 .

Hatta bu rahatlık, koşunun sonlarına doğru epey komik görüntülere sahne oldu. İstediği kadar boyanamamış koşucular, Renk istasyonlarında yığılmış yerlerdeki boyaları üzerlerine sürüyorlardı. Görüntü, hani şu şifalı çamur havuzları olur ya, millet her yerine çamur sürer. O çamurun pembe olduğunu düşünün… 🙂

Ha birde ileride böyle bir Renkli koşu organizasyonuna katılacak olursanız, o GIDA boyası sanıldığı kadar kolay çıkmıyor, söyleyeyim..

Kalın Sağlıcakla;

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s