Fish Swim, Birds Fly, Men Run

1 Comment

mizuno

Programın 5. Haftasına gelmiş bulunuyorum. Yandaki instagram hesabından da takip edebileceğiniz üzere, baya ilerleme kaydettim. Koşu-yürüyüş karışımı 8,5 Km’ye kadar çıkabiliyorum. Kilom 98’e geriledi. 🙂 Amacım daha öncede söylediğim gibi kilo vermek değil, ama daha iyi koşabilmek için kilo vermem şart. Bu yüzden kilo konusunda belirli bir hedefim yok. 10 km’yi koşarak, rahatça bitirebilecek kilo benim için ideal kilo.

Yemem içmem de hızlı kilo kaybetmekten çok, koşacak enerjiyi kaybetmeden yavaş yavaş kilo vermek üzerine kurulu. İlk haftalarda daha çok kalori hesabı üzerinden gittim. Hatta bunun için iphoneda kalorimatik diye bir program var ve epey başarılı. Uzun süre kullanınca aşağı yukarı neyin ne kadar olduğunu öğrendim. Bu yüzden artık çok ihtiyaç duymuyorum. Günlük yaklaşık olarak 2000 kalori alıyorum. Ara öğün tavsiye edilmesine rağmen, pek acıkmadığımdan 3 öğün olarak yiyorum.

Sabahları müsli, meyve ve yoğurt, öğlen salata (kafe tipi: bademli tavuk salata, akdeniz salata…vs.) akşamları koşu gününe göre ya karbonhidrat ağırlıklı, yada protein ve lif ( yeşil sebzeler) ağırlıklı bir beslenme rutini benimsedim. Tabi haftasonları ufak esnemeler oluyor. 🙂

Koşu kısmına dönersek, Vodafone İstanbul Maratonu 10K koşusuna kaydımı yaptırdım. 16 Kasım’a kadar hazır olurum diye düşünüyorum. Nike Running’in 5K koçluğu bittikten sonra 10K hazırlıklarına başlayacağım. Ayrıca bir çift Mizuno marka, Prophecy 3 koşu ayakkabısı aldım. Stress emişi inanılmaz gözüküyor. Biraz koştuktan sonra izlenimlerimi yazacağım.

Bu stress konusuna biraz özen gösteriyorum çünkü işe kilolu olarak başladığımdan kemiklerimin üzerine biraz fazla yük biniyor gibi geliyor. Mizuno’larla daha rahat edeceğim gibi…

Son olarak instagram’daki #nikeplus camiası harika. Koyduğunuz koşu fotoğraflarının, dünyanın dört bir tarafından beğenilmesi, harika bir motivasyon sağlıyor.

Sonuç; bekle beni Maraton…

Kalın Sağlıcakla;

Reklamlar

One thought on “Fish Swim, Birds Fly, Men Run

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s