Vicdan

Leave a comment

Sevgili AKP’ye oy verecek arkadaşım,

Öncelikle belirtmek isterim ki AKP dışında kalan hiçbir partinin üyesi veya sempatizanı değilim. Bu yazıyı da hiçbir partiye oy kazandırmak için yazmıyorum. Ben Özgürlük nereden gelirse alırım. Nereden gelirse onu savunurum.

AKP’nin yaptığı her şeye karşı çıkan birisi hiç değilim. AKP’nin bu toplumun ihtiyaçlarından doğan bir uzlaşma partisi olduğunu çok iyi biliyorum. AKP daha önceki hükümetlerin vermediği veya veremediği pek çok şeyi verdi. Haklısın.

Duble yollar, Hızlı trenler, Başörtüsü özgürlüğü, Sağlık hizmetleri, Özelleştirmeler, Marmaraylar… Kısaca şu an AKP reklamlarında sıralanan her şey.

Bak ben en iyi Rakı’yı, en iyi Şarabı AKP döneminde içtim. Kabul ediyorum bunu. Tekel rakısından, buralara geldik.

Bu yazıda eleştiri yok. Örneğin Sağlık hizmetlerinin aslında yükünü kimin çektiğini anlatmayacağım. Geçen gün göz muayenesine gittim. En son teknoloji aletlerle, gayet ilgili alakalı muayene oldum. 35 TL. Verdim, çıktım. İnsanın hoşuna gidiyor. Biliyorum.

“Bundan öncekilerde götürdü. Bunlar en azından çalışıyor.” Diyorsun. Bende sana çok halısın diyorum. Türkiye’de siyaset demek, götürmek demek, bundan sonrakiler de götürecek. Kabul ediyorum.

Ticaretle uğraşan arkadaşım. İş adamım. CHP, MHP koalisyonundan en az senin kadar, benim de ödüm patlıyor. Ekonomi ne olur? Devlet kadrolarına kim bilir, kimler gelir? Diye düşünüyorum.

Sevgili AKP’ye oy verecek Kürt Kardeşim, Ulusalcılar tekrar iktidara gelir diye çekiniyor olabilirsin. Beni yine görmezden gelirler diye düşünebilirsin. Bende düşünüyorum inan. Sana yapılanları geç anladım ben. Göstermediler bana. Şimdi görüyorum ve acını sonuna kadar paylaşıyorum.

Bugüne kadar verdiğin oyların hepsinde haklısın. Evet, AKP’yi çok eleştiriyorum. Ben vermiyorum oyumu, ama senin vermeni anlıyorum. Kabulleniyorum. Demokratik bir tercih olarak görebiliyorum.

Ama artık değil !…

Berkin Elvan öldüğünden beri değil. Protestolarla ilgisi olmayan, sadece ekmek almaya çıkmış o çocuk öldüğünden beri değil!

O, 16 yaşındaki çocuğun ailesini arayıp bir başsağlığı dilemedi. O, bunun sorumlularını bulacağım demedi. O, mitinglerinde Berkin Elvan için tek söz söylemedi.

Bu yüzden attığın o oy artık siyasi bir seçim değil!

Attığın o oy VİCDANININ oyu.

Sen o sandığın başında VİCDANIN olup, olmadığını oylayacaksın…

Kalın Sağlıcakla;

berkin-elvan_599965

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s