Geçmişe Mazi

1 Comment

past

Ya çok acayip günlerden geçiyoruz. Artık çok karıştı ortalık, geleceğe dair kehanette bulunmak iyice zorlaştı. 🙂 Ama her zaman olduğu gibi geçmişe bakınca hatalar daha kolay analiz ediliyor. Şimdi GEZİ parkından önce Türkiye güllük gülistanlık değildi ama AKP’nin gidişine dair ufukta net bir belirti de yoktu. Ben, uzun bir süre Başbakan’ın iyi danışmanları olduğunu düşündüm. Özellikle yükseliş döneminde, toplum algısını şekillendirebilen insanlar vardı etrafında. Yiğit Bulut’lardan, Bekir Bozdağ’lardan önce…

Neyse sadede geleyim. Gezi parkında kimse 3-5 ağaç için toplanmamıştı. Ülkeye dalga dalga yayılan tepki Polis şiddetineydi. Polis ve devlet baskısınaydı. İşte o zaman Erdoğan azıcık ileri görüşlü olabilseydi. Cemaat saldırmadan, o saldırsaydı ! Ne diyor Amerikalılar bazen en iyi savunma, saldırıdır.

Emniyet müdürünü görevden alsaydı. 2500 polisi sürseydi. Bugün, belki “ Vaay be, adam hakkaten demokrasi peşindeymiş! Askeri vesayete savaş açtı, şimdide cemaati tasfiye ediyor!” diye oyunu bile arttırabilirdi. Üstüne üstlük sanki protesto hakkını destekliyor, ve yaşam tarzının garantisini veriyor gibi de görülebilirdi. Zekeriya Öz’ü davaları açamadan sürseydi. Hatta, kendisi ona dava açsaydı…vs.

Hem yolsuzluklardan da yırtardı. Cemaat sonradan yolsuzlukları ortaya çıkarsa bile, geri planda kalırdı. Çırpınış olarak nitelendirirdi. İşte o zaman “Mağdur” u güzel oynayabilirdi. Hatta, şöyle bile diyebilirdi. “ Biz, bu paralel devleti uzun zamandır takip ediyoruz. Şimdi adalete teslim ediyoruz!” falan. Ergenekondaki gibi..

Ama işler öyle olmadı işte. Şimdi o paralel devleti, oraya kendisi yerleştirmiş görünüyor. Dost-Modern darbe gibi söylediği şeylerde, “Besledik kargayı, gözümüzü oydu.” ya çıkıyor.

Bazen zamanlama çok önemli oluyor. 🙂 Kısmet işte…

Kalın Sağlıcakla;

One thought on “Geçmişe Mazi

  1. Yazın bana çok iyi geldi …Şu kargaşa ortamında sade ,öz…kıssadan hisse..
    Saol ,eline yüreğine sağlık. Geçmişe mazi derler haklısın geleceğe umutla bakalım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s