Karne Heyecanı

1 Comment

botas

Daha okullar yeni başladı ama benim içim içime sığmıyor. Ankaralılara müjdeler olsun, doğalgazımız artık karneye bağlandı 🙂 .  Artık öyle 1000 TL. 500 TL. doğalgaz alayım, 1-2 ay rahat ısınalım yok. Aylık kotanız var, onun üzerinde doğalgaz alamıyorsunuz !! Mesela bize bu ay 135 TL.  uygun görmüşler. Efendim, zamlardan dolayı stok yapılınca şirket zarar ediyormuş, indirim olunca vatandaş zarar görüyormuş.

Öncelikle doğalgazda indirim olduğunu ben daha görmedim. Diyelim oldu, stok yapan vatandaş pahalıdan almış oldu. Sana ne? Adam bir seçim yapmış, risk almış sonucuna katlanacak. Parasını altın yerine doğalgaza yatırmış. Şirket olarak zarar ediyoruz. Etme kardeşim, zam yap doğalgaza, kısıtlamayı insanlar kendisi yapsın. Sen niye adamın tasarrufunu, nereden yapacağına karışıyorsun?

“Eee, biz zam yapamıyoruz, fiyatları devlet belirliyor.” Ee madem fiyatları devlet belirliyor. Nasıl özel şirketsin sen? Kem küm …. Sana alternatif doğalgaz satan şirket var mı? Kem Küm

İşte Türkiye gibi adı Serbest piyasa olup, aslında Poliko-Rant sistemiyle işleyen ülkelerde bu olur. Halkında kıçı donunca, “ Kahrolsun Kapitalizm ” . Ulan adam gibi Serbest piyasa olsa, şimdi hangi yenilenebilir enerji kaynağıyla ısınsak diye düşünüyorduk. Şimdi, Devlet Baba bize doğalgaz satsın diye kuyruğa gireceğiz…

Kalın Sağlıcakla;

One thought on “Karne Heyecanı

  1. Evveett gerçekten çok önemli bir konuya değinmişsin.Üşüyoruz ve üşüyoruz diye bağırıp çağırıyoruz. Üşüyorsak üzerimize şal almamız lazım. Yaniii seçim sandıklarında üşüdüğümüzü hatırlamalı ve gereken neyse yapmalıyız. Çok teşekkürler Bertan bu yazınla çok önemli bir farkındalık yarattın….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s