Fosforlu Kedi Gözleri

Leave a comment

Black-Cat-Blue-Eyes-1

Ahhh Ahhh….Sizi de anlıyorum. Bütün bu olanları Gezi parkına, AKM’ye ,Topçu kışlasına, AVM’ye indirgemek istiyorsunuz. Hüseyin Çelik Referandumu düşünebiliriz diyor. Mahkemenin iptal kararı verdiği bir yapı için…

Hatta size bu konuda çanak tutan direnişçiler de oldu. Gezi parkı şöyle olsun, böyle olsun diye gelip konuşan. Alakasız adamlar türedi. Bırakın gezi parkını, dünyadan haberi olmayanlar; televizyonlarda röportaj vermeye başladı. Necati Şaşmaz’ın konuşmasını, daha doğrusu konuşamamasını izlerken, yemin ediyorum gözümden yaş geldi !!

CHP bile, ufak ufak oltaya geliyor. Konuşmalar gezi parkı üzerine dönmeye başladı. O yüzden, içimdekileri biraz atmak. Anlamayanlara, tekrar anlatmak için söylüyorum.

Taksim’de ve Türkiye’nin her yerinde insanlar gezi parkı için değil ! GEZİ PARKINDA OLANLAR için toplandı. Polisin hayvanca müdahalesi için toplandı. Hükümetin Otoriter tavrı yüzünden toplandı. ÖZGÜRLÜK için toplandı.

O yüzden Lütfen, ama Lütfen bütün bu olanların gezi parkına indirgenmesine, siyasete alet edilmesine, marjinalleştirilmesine izin vermeyin!. Özellikle gençler için söylüyorum. Siz, özgürlüğünüz için ayaklandınız. Bu ruhun meydanlarda sürmesi önemli değil. Yeter ki ruh canlı kalsın. Umut canlı kalsın.

Mizahla, Yazıyla, Sözle, internetle canlı tutalım bu ruhu. Pasif de olsa direnelim. İnsan kendisi için özgürlük istiyorsa, içinde bulunduğu toplumu özgürleştirmelidir. Önyargılarımızı atalım. Yetiştirildiğimiz doktrinleri silelim. Sıfırdan başlayalım düşünmeye.

Özgür Toplumun, Demokratik Toplumun, Hukuk devletinin tanımını baştan yapalım. Yapalım ki bir daha asla, sadece çoğunluğun hükmettiği bir devlet olmayalım. Yapalım ki, bir daha asla belli bir azınlığın çoğunluğa hükmettiği bir devlet olmayalım. Yapalım ki, Tek bir Türkiye vatandaşı her şeyden KIYMETLİ olsun….

Kalın Sağlıcakla;

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s