Blog Yazmak

2 Comments

penİki senedir yazıp çiziyorum burada. Yalnızca kendim için yazıyorum desem, yalan söylemiş olurum. Okunmak, herkesin hoşuna gider. Yaptığı işin beğenilmesi… ama Blog yazmanın bence kişinin kendisine çok büyük bir faydası var. Düşüncelerinin evrimini izleyebiliyor insan. Kimilerine, bu durum tutarsızlık gibi geliyor. “ İki sene önce ne diyordun? Bak şimdi ne yazmışsın..” gibi. Ama benim en çok hoşuma giden şey bu.. statik kalmamış olmak ! Sürekli gelişmek..

Değişimin iyiliği yada kötülüğü okuyana göre değişiyor tabii… 🙂 . Eskiden beğenenler şimdi beğenmiyor. Beğenmeyen bazıları ise beğenmeye başlıyor. Özellikle, politika ve felsefe konularında yazdığım yazılar, bazı okurlarımı tamamen silip attı… Bu konularda çok hassasız sanırım. Bir yazar dokunulmazlarımıza dokunuyorsa eğer, yüz tane iyi şey söylese de, çöpe gidiyor.

Oysa, ben ne yapayım dokunulmazlara dokunmayan Adamı !! 🙂 . Yazmanın getirdiği en güzel şey dokunulmazlara dokunmak. Dokundukça, kendi tabularını yıkıyor insan. Daha açık fikirli oluyor. Daha çok düşünüyor. Belki daha az “ Hoşa “ gidiyor ama bence değiyor..

Korkuyor muyum yazarken? Belki biraz… ilk kelimeleri yazmak her zaman zor geliyor. Sanki, paraşütünü sırtına takan bir paraşütçü gibi, kendimi boşluğa bıraktığımda… geçiyor. Kelimeler, art arda sıralanıyor. Bittiğinde, o YAYINLA tuşuna basarken, tekrardan bir heyecan başlıyor. Yazdığınız kelimelerin sonsuzlukta yankılanacağını bilmek, yada 50 yıl sonra ( yaşarsam ) önünüze koyulabileceği, veya siz öldükten yıllar sonra çocuklarınızın, torunlarınızın sizi tanımak için okuyabileceği…. Değişik bir duygu. Aynı zamanda güzel de…

Nerden çıktı bu yazı şimdi, bende çok anlamadım. Duygusallaştım belki de. Daha çok eş, dost için yazdım sanırım. Her geçen gün, daha derinlere dalabilirim diye. Tabu saydıklarınıza belki biraz daha dokunabilirim diye. Kızmayın lütfen bana, düşüncelerim sürekli değişse de , insanlığım değişmez benim. Bir taraftan, ben hep bildiğiniz benim 🙂

Kalın Sağlıcakla;

2 thoughts on “Blog Yazmak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s