Soner Yalçın

Leave a comment

Kimdir? Nedir ? Ulusalcı mıdır ? Solcu mudur ? Nasyonal Sosyalist midir ? Antisemitist midir ? Kominist midir ? Faşist midir ? Gözüpek bir gazetecimidir ? Satılık bir Kalem midir ? Örgüt üyesimidir ? Darbeci midir ?
Bu soruların herbirinin yanıtı, Soner Yalçın’nın kendine verdiği, kendinde tanımladığı yanıtlardır. İnsan topluma, kendini istediği gibi tanıtabilir. O yüzden cevaplar ,Benim, hayatımda önemli bir yer tutmuyor. Ben bilebileceğim gerçeklerle ilgilenirim. Bilebileceğim gerçekler üzerine konuşurum. Benim bildiklerim ise , sizin bildiklerinizden fazla değil. Denizin derinine dalmadan, dipte ne var konuşulmaz. Ehh, devlet içinde bu böyle…

Şimdi ne bildiğimize bakalım. Soner Yalçın’ın mesleği Gazetecilik/Yazarlıktır. Bu, nasıl bir gazeteci olduğundan bağımsız bir gerçektir. Soner Yalçın çocuğu olan bir babadır. Bu da basit bir gerçektir. 2 yıla yakın süredir, tutuklu olarak yargılanmaktadır. Bu da matematiksel bir gerçektir. 🙂 . İdda edilen suçu, yazmaktır. Fiziksel şiddet içeren bir olaya karışmamıştır. Öyle olduğu da idda edilmemektedir. Şüpheli, veya değil suç unsuru oluşturan deliller, toplum algısını değiştirmeye yönelik yazılardan ibarettir. Bu da Hukuksal bir gerçektir.

(Gerçi, tutukluluğu “Örgüt üyesi olmak” suçundandır. Bu da, kendisi yapmasa bile yapan insanların arasında bulunmak, ve yataklık etmek suçundan gelmektedir. Tahliyesinde de itirazı , bu madde üzerinden almıştır.)

Sadece bu basit gerçeklerden yola çıkarak, bende oluşan algı, Bir Yazarın Suçluluğu Kanıtlanmadan 2 yıl boyunca hapis yatmış olmasıdır. Üstelik , sadece yazdıklarından dolayı.  İşte o yüzden, Soner Yalçın, Ahmet Şık, Nedim Şener olaylarında benim söyleyebileceğim, kesinlikle emin olduğum TEK bir gerçek var !!

Türkiye’de yaşayacaksan PEŞİN yaşayacaksın. Vergini peşin vereceksin, Hükmünü peşin giyeceksin, Cezanı peşin çekeceksin….

Belki birgün birileri iade eder diye de, beklemeyeceksin..

Kalın Sağlıcakla;

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s