Radyo İLEF

1 Comment

Hani bazı seçimlerimiz vardır, bir kere yapıp bir kenara attığımız ; bir daha dönüp bakmadığımız, kanıksadığımız…Benim için de Radyo dinlemek, zamanında yaptığım böyle bir seçimmiş. Evde ve işyerinde Radyo dinleme alışkanlığım hiç olmadı. Radyo’yu hep arabada dinledim. Üniversite yıllarında aldığım ilk arabamdan itibaren de, kayıtlı kanallar çok az değişti. Şehir değiştirince, aynı kanalların farklı frekansları..Power Fm, Power TR, Virgin ( eski Capital ) vs…hep aynı tarz popüler müzik çalan kanallar…

Nasıl başladım, nasıl keşfettim inanın hatırlamıyorum. Son 1 aydır, neredeyse tamamen Radyo İLEF dinliyorum. Radyo İLEF , Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyosu. Yayın hayatına 2005’te başlamış. Frekansı da 91.00…Neden dinlediğime gelince..

Sinem yaşlandığımı söylüyor 🙂 ama ben yorulduğumu iddia ediyorum. Daha doğrusu, yorulduğumu yeni fark ediyorum. Bütün gün aynı 10 şarkıyı dinlemekten. Her 10 şarkıda bir 5 dk. Reklam dinlemekten. Her şarkının içinde Pittbull’un olmasından. Arada bir tane, güzel Türkçe şarkı çalacak diye, “iki şarkı okunduuu,birisi çook dokunduuuu” gibi, cümleler içeren şarkıları dinlemek, zorunda kalmaktan. Gereksiz Talk-show’lardan yorulmuşum.

İLEF , sayesinde resmen sakinleştim. Sinirim,stresim azaldı. Müziğin iyileştirici etkisi yalan değilmiş, onu anladım. DJ yok. Reklam yok. 3-4 yabancı şarkı..sonra bir tane Türkçe..ama eskilerden. Sakin,sakin…Yabancı şarkılar ara sıra Fransızca,İtalyanca;Almanca…gibi İngilizce harici dillerden. Aynı şarkıyı , aynı gün, daha hiç dinlemedim.

Neyse lafı daha fazla uzatmayalım. Yayın programını her kim hazırlıyorsa, sonsuz teşekkürler. Eğer sizinde bir “ Mola” ya ihtiyacınız varsa, deneyin. Pişman olmasınız..

 Kalın Sağlıcakla;

Reklamlar

One thought on “Radyo İLEF

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s