Hesap Kitap

Leave a comment

Neyin hesabı kitabi ? Başbakanın Söylediklerinin…Hani Üreyin diye Dustur veriyor ya, onun işte. Üç çocuk + No Kürtaj Reçetesi ( Buna +1 ya da Bonus’da diyebiliriz, Ne de olsa Prezervatifi pek seven bir millet değiliz 🙂 ). Bu reçete sayesinde Avrupa’yı tekrardan fethedeceğiz. Avrupa üremeyi kesti, biz üreyip içlerine sızacağız ve Avrupa bizim olacak NİhahhHAH ( Şeytani Kahkaha )…

Yalnız bu üreme konusunda , sanırım atlanan , çok basit bir hesap var. Üreme olayı, “ Hop, hadi bakalım bitti, bundan sonra üremiyoruz “ diyince maalesef bitmiyor. İnsanoğlunu bu gezegenin bakterisi olarak varsayarsak, yani 2 insandan 4 insan çıktığını varsayarsak ( Başbakanın reçetesi ). 1 yıl içerisinde nüfus iki katına çıkar ! tamam peki bu gerçekçi bir tahmin değil. Ülkedeki herkes bir anda çocuk yapmıyor. Ölümlerde var…vs.  Gerçek büyüme katsayımız ne peki ?

Dünya Bankası 2010 verilerine göre Nüfus artış oranımız %1.25. “ Nasıl yani YÜZDE BİR’den biraz daha mı fazla !! eee çok azmış. Başbakan haklı galiba…..” demeyin. Demeyin çünkü Nüfus artışı Katlamalı olarak büyüyen bir olay. Yani %1.25 hiç de azımsanmayacak bir rakam. !! Bunu biraz açalım isterseniz…

70 Kuralı (72 Kuralı )

70 Kuralı Ekonomistlerin bileşik faiz hesaplamalarında kullandığı matematiksel bir formüldür. Katlanarak artan büyümelerde kullanılır ve yaklaşık olarak iki katına çıkma süresini belirler. Süre genellikle yıl olarak hesaplanır. Daha detaylı bilgi için Wikipedia’da “ Rule of 72 “ diye bakabilirsiniz.

Bu kural aynı şekilde Nüfus gibi katlanarak artan yüzdelere de uygulanabilir. Tabi Nüfus her sene aynı yüzdeyle artmıyor. Bu nedenle biz Dünya Bankası’nın 2010 değerine göre hesabımızı yapacağız.

70/1.25 = 56   yani Türkiye Nüfusu 56 yıl sonra 72 Milyon x 2 = 144 Milyon olacak !!

 Dünya

Amerika Birleşik Devletlerinin 2012 yılı itibari ile nüfusu 313 Milyon Büyüme oranı ise  %0.66 . 70 kuralına göre Amerikanın Nüfusu 70/0.66=106 yıl sonra 626 Milyon olacak. 106 yıl sonra bizim nüfusumuz yaklaşık olarak 288 Milyon. Neredeyse Amerika’nın yarısı 🙂 Sizce Bu senaryo gerçekleşebilir mi ? veya gerçekleşirse nasıl gerçekleşir ?

  •  Bugün Çin’deki hayat standart’ı nasılsa, Dünya genelinde de benzer olur.
  • Fiziksel insan gücüne duyulan ihtiyaç çok azalmış olacağından, insan sömürüsü iyice artmış olur.
  • Kıtlık olur, Açlıktan ölürüz. Doğa nüfusu Kendi planlar.
  • Savaş olur. Nüfus Telef olur ve Dengeye girer. Vs..vs.

 Yani hep felaket senoryaları….

 Biz

Ama biz bunları hiç takmayalım. Ölen ölür canım. Önemli olan bütün Dünya’nın Türk ve Müslüman olması. O yüzden üreyelim, üreyebildiğimiz kadar….

Kalın Sağlıcakla;

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s