Şafak Pavey

Leave a comment

Milletvekili seçilene kadar en ufak bir fikrim yoktu, Şafak Pavey kimdir ? Ne yapar ? diye..Seçildikten sonra etek-pantolon polemiği yaşanmasıyla, ismine aşina oldum. Bir iki konuşmasını dinleyip, yaptıklarını ve yaşadıklarını da öğrenince de , ilgim iyice arttı. Sanırım, benimle birlikte bütün Türkiye’nin ilgisi arttı.

En son , Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç“ Hem özürlü, Hem CHP’li “ diye bir kelam etmiş. Bu artan ilginin ( Amerika’nın, Basının , Halkın ) Pavey’in Engelli oluşundan ve Basın’ın bugüne kadar ki duruşundan ( Basını CHP’li varsayıyor ) kaynaklandığını söylemek istemiş…

Şimdi Engin Ardıç’ın hem düşüncesinde, hem de düşüncesini ifade ediş biçiminde epey bir sığlık var. Benim, bugün burada Şafak Pavey’den bahsediyor olmamın, trajik bir kaza sonucu engelli kalması ile hiçbir ilgisi yok. CHP’li olması ise ilk duyuşta, benim gibi bünyelerde antipati bile oluşturabilir. 🙂 .

Peki Pavey’in farkı ne ? Farkı standart milletvekili profiline uymayışı ! (daha doğrusu olması gereken milletvekili profiline uyması. )

Bir kere sakin, dingin bir sesi var. Bağırmıyor, çağırmıyor. Söyleyeceklerini, tane tane ve anlam kaybı yaşatmadan söylüyor. Muhalefet olsun diye muhalefet yapmıyor ! Kimsenin gündeme getirmediği Adam gibi konuları gündeme getiriyor.

Listelerde sıra bekleyerek milletvekili olmamış. ( Nasıl olmuş, ona da şaşırıyorum 🙂 Sanırım Gürsel Tekin teklif etmiş.) .Kendi tabiri ile AKTİF vatandaş ! Çocuklara ve Çocukların sorunlarına çok duyarlı ( En sevdiğim özelliklerinden biri ). Giydiği T-shirtler çok yaratıcı….vs.vs..

Kısaca CHP’nin Bağımsız milletvekili Pavey…Kendi doğruları var. Onları söylüyor. Çok da iyi yapıyor !!

Basının CHP yandaşı olduğu dönemler çok geride kaldı…Ama AKP yandaşı basın bile Şafak Pavey’e doğru dürüst bir laf edemiyor !  İşte böyle bir konumda Şafak hanım. Bu sihrini kaybetmez ise, daha çok başarılara imza atacak gibi….ayakta alkışlıyorum.

Ha bu arada , Hakan Şükür’de milletvekili. Unutanlara hatırlatayım.,,

Kalın Sağlıcakla;

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s