Tuz (NaCL)

2 Comments

Üç beyazın asi üyesi…Hipertansiyonun mucidi, böbreklerin düşmanı…faydası yok mu ? var tabiki !! Elektrolit dengesinin yapıtaşı , Cilt kürlerinin değişmez elemanı…. ve bugün için en önemlisi KAR’ın düşmanı 🙂 .Düşmanı düşmanı olmasına ama sanırım Ankara Belediyesinin elinde tükenmiş bundan !! Tükenmese yollara dökerlerdi dün değil mi ? Meteoroloji bu kadar KAR geliyor diye bağırırken tuzlama yapılmamasının başka bir açıklaması olamaz…kesin TUZ bitmiştir. İşte bu tuzsuzluk yüzünden tam anlamıyla yollarda SEFİL oldu Ankara. Kar lastiğimi ? gördüğüm bütün kazalarda herkes takmış, söz dinlemiş yani…

Hadi ara sokakları geçtim, ama Ana arterlere de yetecek tuz yok mu ? Eskişehir yolu, Atatürk Bulvarı kapanır mı ? …kapanıyormuş. Şimdi ben Ankaralıların artık bu eziyetlerden zevk aldığını düşünüyorum. Alt geçitleri su basarken, buz pistlerinde araba kullanırken keyif alıyoruz. Aksiyonu, macerayı seviyoruz yani…Hani Amerikan yılbaşı filmlerinde, eve ulaşmaya çalışan Kahraman Baba figürü olmayı 🙂 . Sevmesek, Belediyemize TUZ bağışı yapardık !

Nasıl ? Belediye Başkanı olarak başkasını seçmek mi ? öyle de mi oluyor ?? yok canım…allah allah. O atama ile olan valilikmiydi ? biz 15 senedir aynı eziyeti boşuna mı çekiyoruz yani !!! hmmmm

Yok ama yok Tuz’u bitmiştir Melih Bey’in , yoksa yapmaz böyle şeyler…Memlekette tuz üreten kimse yok mu canım ? Aaaa Bağış yapın Lütken !!!

Kalın Sağlıcakla,

2 thoughts on “Tuz (NaCL)

  1. Bertancım sen dün trafikte yaşadıklarımızı çok net ,açık bir ifade ile dile getirmişsin.Hislerimize tercüman oldun sağol. Ankara’da yaşamak zorunda olan BİZ ‘lerin de karlar eriyip güneş açtığında unutkanlık illetinden kurtulmamız gerektiğini ne güzel ifade etmişsin. Unutanlara senin yazını bir kez daha okumalarını tavsiye edeceğim. Söz uçar yazı kalır demiş atalarımız….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s