Bağışıklık Sistemi VS Anaokulu

2 Comments

Eveeet, canım oğlum okula başlayalı 1 ay oldu ve biz bir hafta sonuna daha hasta olarak giriyoruz….bir ayda 3 değişik virüsle tanıştık. Okula 3 gün gidiyor…hoop hasta 3 gün gitmiyor…işin kötüsü okula tam alışıyor…ara verince bir adım geri gidiyor. Anaokulu maceramızda mehter takımı gibi ilerliyoruz anlayacağınız..

 Eşim, okula başlamadan önce Arda’yı doktoruna kontrole götürmüştü. Çıkarken  “Bir daha ki kontrolüne kadar görüşmek üzere demiş..” . Sağ olsun doktorumuz çok gülmüş.. “ Siz daha çooook gelirsiniz” demiş 🙂 . Hakikaten de öyle oldu…sürekli irtibat halindeyiz :).

 Eeee bilmiyor muydun böyle olacağını ? seslerini duyuyorum. Tabi ki söylemişlerdi çok sık hasta olacağını ama…bu kadar beklemiyordum doğrusu. Şimdi bende çocuğu olup, henüz anaokuluna başlamamış olanlara sesleniyorum. “Benim çocuğum iyi besleniyor” , “ Benim çocuğumun bağışıklık sistemi güçlü, öyle sık hasta olmaz”  “ Biz hep Organik yediriyoruz” “Aptamil süt içiyor.”  …vs. demeyin!! Yanılırsınız 🙂 .

 İleride belki kendi okur, diye bir detaydan daha bahsetmek istiyorum. Dediğim gibi bizimkisi pek alışık değil hasta olmaya. Konuşmaya başladıktan sonra da hiç kusmamıştı beyefendi. Geçen gün ilk kusuşunda pek bir şaşırdı , hafifte kızdı. “ BU Neeeeee yaaaaaaaaaa” diye söylenip durdu. Gece gece çok güldük…

 Sadede gelirsem, çocuğunuz anaokuluna başlıyorsa, sizde hazırlıklı olun. Kendi bağışıklık sisteminizi takviye edin..İş programınızı ona göre belirleyin. Eğer varsa patronunuza yavrunuzun okula başladığını önceden haber verin…(Sonradan bahane gibi görünmesin 🙂 ). Ayrıca eve Parasetamol ve İbuprofen şurup stoklamanız da da fayda var :)…

 Şimdiden Geçmiş Olsun…

2 thoughts on “Bağışıklık Sistemi VS Anaokulu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s