Çılgınsıııııınnnn

2 Comments

 Başbakan bir proje açıkladı bir çılgınlıktır gidiyor. Benim anlamadığımsa İstanbul’da ikinci bir boğaz ( kanal ) yapmanın neden “Çılgın” bir fikir olduğu. İkinci bir boğazın İstanbul’a faydası biraz iç, biraz da dış Turizm artışı olabilir. Yeni oluşturulacak boğaz’ın kenarında güzel villalar, siteler yapılır…belki spor organizasyonları düzenlenebilir (yelken yarışları gibi)..vs. vs. Her işte olduğu gibi bu işten rant sağlayanlar da olacaktır o da kabul. Adam gibi planlanırsa (Otoparklar, Geniş yollar , Kafeler, Restoranlar) ortaya güzel bir merkezde çıkabilir. Gider kenarında yemekte yerim, (içkili olursa 2 duble de Rakı içerim :)).

 Anlayamadığım tek konu , bunun neden “Devlet Meselesi” oluşu. Yada şöyle söyleyeyim neden “Politik bir Vaad” oluşu. Sonuçta Türkiye çok büyük bir ülke, binlerce yerinde binlerce sorunu var. 2. İstanbul boğazı ise sadece bir şehri hatta o şehir de yaşayan 14 milyon insanın çok az bir kısmını ilgilendiren bir proje. Türkiye seçime giriyor ve vaat edilen proje “Çılgın Kanal Projesi ”…

Çocukluğumun vaatleri, yalan da olsalar gözüme daha hoş gözükmeye başladı. “Köyünüze su getireceğiz!!”, “ Elektirikler  artık kesilmeyecek!! ”, “Kasabamıza 2. okulu açacağız!!!”.

 Asıl çılgın projeler ne olur biliyormusunuz ?  “Türkiyenin okuma-yazma oranını %100’e getireceğiz!! ” , “ Türkiyenin Enerjide dışa bağımlılığını bitireceğiz!! Üstelik bunu doğaya zarar vermeden yapacağız!!! ” İşte bu gerçekleştirmesi çok güç olan projeler “ Çılgın” olarak anılmalı bence.  Gerçi böyle projeler halkı eğitmeye ve özgürleştirmeye yönelik olduğundan tehlikeli olabilir :). Hayır Allah korusun “ Çılgın Boğaz Projesinden” daha farklı şeyler isteyebilirler!

 Ama kim bilir belki de ben yanılıyorumdur. Ankara’da bir metro 15 senede bitmiyorsa böyle bir kanalın bitmesi 100 yılı bulabilir. Bu açıdan bakıldığın da bu iş gerçekten “Çılgınlık” olabilir 🙂 .

 Kalın Sağlıcakla…

2 thoughts on “Çılgınsıııııınnnn

  1. Süper…Ancak bu kadar parmak basılabilirdi. Teşekkürler Bertan’cığım. Gerçek çılgın projelere ihtiyacımız var!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s