Diş Hekimlerine Zorunlu Yoga Dersi

Leave a comment

Çok söyledi hocalarım, fakültenin ilk yıllarında; spor yapın..özellikle yüzün diye!! Dinleyenler olmuştur muhakkak ama kimsenin çok ciddiye aldığını sanmıyorum. Meslekte ilerledikçe , boynumuz belimiz yavaş yavaş eğilmeye başlıyınca hafiften bir şeyler yapmaya çalıştık tabii..ama “battı balık yan gider” felsefesi daha çok hakimdi 🙂 . “Abi , işteee bizim de meslek hastalığı..” geyiklerinin sayısı giderek arttı. Özellikle doktora sırasındaki Orthognatik ameliyatları bel falan bırakmadı. Biraz kilo da oluncaaa…ufukta fıtık görünmeye başladı 🙂 .

Bizim jenerasyon diş hekimleri eskilere göre oturarak ve indirek çalışmaya alışık olduğundan, kısmen daha şanslı, ama Boyun ağrıları için çok fayda etmeyebiliyor. Diş hekimliğinde , özellikle cerrahide “Görmek” herşey olduğundan bu kurallar bazen esnetilebiliyor. Durum böyle olunca, saat 7-8 civarı bir kafede,restoranda sürekli boynunu ovuşturan, kütürdeten birini görüyorsanız, sorun..%80 diş hekimidir 🙂 . Masa başı işi yapanların da benzer sorunlardan muzdarip olduğunu biliyorum… ama otururken arada sırada arkalarına koltukaltlarının altından, bakarlarsa eşitlenebiliriz :)) .

Sonuç olarak bel ve boyun ağrılarıyla uğraşırken yoga’yı keşfettim. ( Daha yeni mi keşfetttiiiinn!! ). Keşfettim ama öyle spor salonunda değil!! Eşim evde step yamak istedi, oğlanda artık büyüdü oynar diye WiiFitness aldık. Ee tabi bende biraz kurcalarken, yoga’yı bir deneyeyim dedim. Buymuş…postür düzeltmek,boyun ağrıları,bel ağrıları için yoga’dan güzel bir şey yokmuş!! Bütün diş hekimlerine duyurulur..

Ayrıca bu alışkanlığı baştan edinmiş (edindirilmiş) olsam çok daha güzel olurdu. Çok geç değil! Ders programlarımdan sorumlu hocalarıma…1. sınıftan itibaren Yoga Dersi (tamam abartmayalım seçmeli olsun) koyarsanız çok hayır duası alırsınız..Benden söylemesi:)

Kalın Sağlıcakla…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s