Bir Noktalama İşareti Olarak Gülen Surat

2 Comments

Baktım ki yazılarımda gülen suratlar havada uçuşuyor. Alaycı cümlelerin sonlarında yerlerini buluyor. Kendimi açıklama gereği hissettim. Hiçbir köşe yazarı veya romancının gülen surat kullandığını görmemişsinizdir herhalde…Neden? Çünkü ciddi değil! Yada “Oldu o zaman, 😛 ler :O larda kullanalım, bu işin sonu yok!” diye de düşünülebilir. İşin içine bir de İngilizce kelimeler girince tam bir çorba!!

Dilbilimsel açıdan bakıldığında Türkçe’yi katletiğim söylenebilir. Ama benim farklı bir derdim var. Derdim iletişebilmek. Tamam… “İletişebilmek” diye bir kelime Türkçe de yok ama siz demek istediğimi anladınız 🙂 . Blog yazmanın en keyifli yanı da bu zaten. Chat Tükçe-İngilizcesiyle samimi,özgürce ve en kısa yoldan demek istediğini söylemek. Bazen söylemek istediğini sadece resimlerle, bazen gülen surat gibi şekillerle, bazen de bir video ile anlatabilmek.

Hemen yanlış anlamayın, kültürel çeşitliliğin yok edilmesi taraftarı kesinlikle değilim. Bu çeşitliliğin rahatça paylaşılması taraftarıyım. Tek Dünya devleti, dili , yemekleri….vs. biraz sıkıcı olurdu:). Ama rahatça birbirleriyle iletişime geçen insanlar sorunlarını daha rahat çözerdi.

İnsan kendini kalıplara sokmamalı. Olaylara esnek bakabilmeli. Siz de benim yazılarımı öyle okuyun. Kullandığım şekillere değil, hissetirdiği duygulara bakın.Ne diyor John Kotter…

“Good communication does not mean that you have to speak in perfectly formed sentences and paragraphs. It isn’t about slickness. Simple and clear go a long way.”

John Kotter

Görüşmek Üzere…

Reklamlar

2 thoughts on “Bir Noktalama İşareti Olarak Gülen Surat

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s