Quente quente quenteeee

Leave a comment

Tamam, başlık Fergie’nin şarkısı “Quando” ya gönderme yaparak biraz bayat duruma düşüyor ama yediğimiz etler de öyleydi :). Bayat dedim diye yanlış anlamayın dry-age yöntemiyle özel olarak bekletilmiş…

Başa  sararsak, bu sene evlilik yıldönümümüz için “1 Kadın 1 Erkek” ‘ğin bir bölümünden esinlenerek bütün program işini eşim Sinem’e bıraktım. Hani şu “ Bir kere de sen yap, ben beğenmiyim, sen Öküz ol! “ bölümü:).  Bunun üzerine Sinem’de benim etobur olduğumu göz önüne alarak Quente’yi ayarlamış. Brezilya mutfağıymış…”aaa bi ara bizim brezilyalı futbolcular açılışına gitmişti…hani”. Evet, onun Ankara’daki şubesi işte.

Sıcak bir karşılamanın ardından masamıza oturduk. Garsonumuz çok başarılıydı. Harika bir hizmet aldık. Yeri gelmişken bir mekanın beğenilmesinde garson çok önemli. İşini bilen, menüye hakim, müşterinin muhabbet mi , sessizlik mi istediğini sezen garson , o restoranı bir üst seviyeye taşıyor.

Yemeklere gelince fix menüymüş, yalnızca şarabımızı seçip beklemeye başladık. Önden bir meze tabağıyla, peynir tabağı geldi. Gayet lezzetli olmasına kaşın, hepsi Türk mezeleriydi. Brezilya antrelerini müşteriler pek tutmamış, o nedenle böyle bir uygulamaya gitmişler. Şahsen Brezilya mutfağını denemek daha çok isterdim. Sinem mezeleri biraz fazla kaçırdı, ben ise kendimi etlere saklamayı uygun gördüm:).

2 çeşit tavuk, Üç çeşit et!! Aman tanrım:). Bu güne kadar Ankara’da yediğim en iyi et. Özel Brezilya usulü şişler masaya getirilerek servis ediliyor. Ufak parçalar, hiç soğumadan yiyorsunuz. Mangalın başında etleri pişirirken atıştırmak gibi:). Gidip öğreneceğim, şu dry-aging nasıl yapılıyor!

En son karıcığımın pasta sürpriziyle, ve bir şişe şarabı devirmiş olarak kalktık Quente’den. Karnımız tok, sırtımız pek:). Fiyatlara gelince… Evet  pahalı, ama ne yemeklere ne paralar verdiğimi düşününce değer mi? ….Değer. Kalın sağlıcakla.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s