Ankara’da Bir Gece

2 Comments

Askerlik bitti; bizde yerimize, yurdumuza döndüüüük… ee tabi kırk gün, kırk gece kutlayacağız bunu :). İlk durak olarak sevgili çocukluk arkadaşım Gizem’in hazırladığı programla start’ı verdik. Program Şöyle..yeni açılan Balıkçıköy Fahri’de balık yenilecek, daha sonra Butik fasılcı Sebahattin Baba’nın yerinde sabaha kadar eğlenilecek. Güzel bir program değil mi? O zaman başlayalım anlatmaya…

Öncelikle Balıkçıköy’ün diğer şubeleri Çayyolu, ve Tunalı’ya daha önce defalarca gittim. Bu nedenle Arjantin caddesi’ne de gayet olumlu beklentilerle adım attık. Dışarıdan şöyle bir baktım kalabalık görünüyor..”hmm güzel yemekleri demek ki!” diye düşünürken kendimizi masada bulduk. Hemen mezeler geldi. Apar, topar seçtik. “ Herkes Rakı mı?” “ Yok, Gizem şarap”. Hadi hoppaaa…..ama bir dakika, Rakı-Balık böyle yenmez ki..McDonalds mı burası?

“Şişeyi masaya getiremiyoruz efendim”. Daha neler…hem fast-food , hem de Bar..ama biz balıkçıya gelmiştiiik!!..Garson’a bişey demeye gelmiyor, adam yorgun ve sinirli! Neyse tadımız kaçmasın diye alttan alıyoruz. Yemeklerde fena değil. Gerçi meze tabağında suşiden türetme garip bir ton sarma var..ama gelen kalamar,karides güzeldi. Neyse, uzun lafın kısası bu tarz Balıkçıköy’e gitmemiş yada şöyle söyleyeyim Balıkçıköy’ün bu tarzı bana gitmedi:)).

Ama dediğim gibi içerisi ağzına kadar doluydu, yani seven seviyor:))..

Daha sonra Altuğ’nun ( a.k.a başkan:) butik fasılcısı Sebahattin Baba’ya gittik, burası da fuldü. Biraz dışarıda bekledik ama sonra içeri aldılar. ( Gerçi dışarısı bana daha iyiydi, çünkü içerisi duman altı:( ahh… uygulanmayan yasalar ahh). Dumana rağmen fasıl harikaydı. Altuğ’nun Bariton sesi ara sıra solisti bastırdı ama olsun:).Sinem (eşim) çakırkeyif olunca eğlence daha da arttı. 2,5 kilo meyve yedik. “BAaak Yeşil Yeşilll…..Ağğlarıım mücriiim gibi baktıııkça istikbaliiimeee…”……..vs…vs……Sabah 4’e kadar bolca eğlendik. Geceyi de bir Ankara klasiği olan ASPAVA da noktaladık.

Çok yoruldum ama ne yalan söyleyeyim Ankara gecelerini özlemişim…Kalın sağlıcakla.

Not: Benim dışımda herkes içtiğinden , sırf kıl adam olmayayım diye sigara olayına itiraz etmedim. Kapalı alanda sigara içilmesinin, içmeyene verilen fiziksel bir zarar olduğunu kabul edelim artık!! Yani ha ara sıra tokat atmışsınız yada çimdiklemişsiniz, ha yüzüme duman üflemişsiniz. Lütfen:))

2 thoughts on “Ankara’da Bir Gece

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s